Hizmetler

Bias Danışmanlık | Think Future

BÜTÇE PLANLAMA

kisiselbütçeAmaçların belirlenmesi: Yapılan planla ulaşılmak istenen hedef açıkça belirlenmiş olmalıdır. Bütçelerde amaçlar stratejik planlarda belirlenmiş olan hedeflere ulaştıracak adımlar olarak planlanmalıdır.

Amaçlara ulaştıracak varsayımları belirlenmesi: Organizasyonun tüm kısımlarındaki kapasiteler, iş gücü gibi iç etkenler ve kanunsal yükümlülükler, enflasyon, faiz oranları gibi dış etkenlerin bütçe dönemindeki durumlarına ilişkin varsayımların belirlenmiş olması gereklidir.

Seçeneklerin karşılaştırılması: Bir sonraki aşamada hazırlanmış olan taslak bütçeler üzerinde daha önceden yapılmış olan varsayımlarım çeşitli alternatiflerini içeren bütçelerle senaryo analizleri yapılmalıdır. 1 ve 5 Yıllık Senaryolar

Seçenekler arasından en uygun olanın belirlenmesi: Bu aşamada bir önceki aşamada hazırlanan senaryolardan uygun olanı belirlenmeli ve Uygun olan 2 Senaryo baz alınmalı ve yürüyen ve değişen planlama olmalıdır.

konut-kredisi-faizleri-dusuyor-mu--635463736137802810

rolex 14060 tag heuer aquaracer 300m lug width uk replica watches breitling chrono avenger m1 review heuer carrera cs3111 replica watches uk oyster perpetual datejust sandwich dial meaning fake watches